• SOCIÁLNY PEDAGÓG

• 13.11.2023 12:24
        • PhDr. Daniela Sabadošová
          sociálny pedagóg

• odborný zamestnanec, ktorý sa zameriava na všetky deti, či už sa v ich živote vyskytuje nejaký problém ľahkého, alebo závažného charakteru, alebo na deti bez vážnejších problémov,
          • vykonáva preventívne činnosti,
          • poskytuje poradenstvo a intervenciu so zameraním na deti a žiakov s rizikovým správaním, ohrozených sociálno-patologickými javmi,
          • poskytuje poradenstvo zákonným zástupcom, pedagogickým zamestnancom a odborným zamestnancom,
          • vykonáva sociálno-pedagogickú diagnostiku prostredia a vzťahov, osvetovú činnosť a ďalšie činnosti v sociálno-výchovnej oblasti.

Okrem uvedených činností vykonáva:

• smútkové poradenstvo,
          • krízovú intervenciu
        • ZIPPYHO KAMARÁTI

• 11.03.2023 22:23
        • Kamarátom našich detí je ZIPPY, s ktorým zažívajú veľa krásnych dobrodružstiev.
          Program Zippyho kamaráti pozostáva zo šiestich modulov, každý modul má svoj vlastný príbeh. Budete počuť veľa o postave menom Zippy!
          Zippy je lúčny koník a kamaráti sa so skupinou chlapcov a dievčat. Príbehy ukazujú, ako hlavné postavy čelia problémom, ktoré sú známe malým daťom – kamarátstvo, strata kamarátov, šikana, riešenie zmeny a straty, aj ako začať znovu.
          Každý príbeh je ilustrovaný farebnými obrázkami a spestrený aktivitami, ako je kreslenie, hranie rolí a rôzne iné hry. Celý program bol špeciálne navrhnutý pre päť až sedemročné deti a skúsenosti ukázali, že program deti veľmi baví.
        • KAMARÁTI JABĹČKA

• 11.03.2023 22:29
        • PROJEKT na zlepšenie sociálnych zručností a správania žiakov. V tomto školskom roku sa v našej škole pod vedením sociálneho pedagóga začali realizovať viaceré preventívne programy.

Do 3.A  a 4. A triedy k žiakom zavítal škrečok Jabĺčko, ktorý žiakov sprevádza programom Kamaráti Jabĺčka. Program pomáha deťom mnohými spôsobmi budovať zručnosti pre život. Keď sa deti tieto zručnosti naučia, kým sú malé, budú viac schopné zvládať problémy a krízy v dospievaní a v dospelosti. Projekt Kamaráti Jabĺčka sa skladá zo 6 modulov. Každý modul sa zaoberá inou témou: Pocity, Komunikácia, Priateľstvo, Riešenie problémov, Zmeny, Ideme ďalej. Program bude prebiehať do konca školského roku. Deti reagovali na prvé stretnutie veľmi pozitívne, už teraz sa tešia na ďalšie dobrodružstvá so škrečkom Jabĺčkom.
        • KOZMO A JEHO DOBRODRUŽSTVÁ

• 11.03.2023 22:39
          • V spolupráci s Materskou školou Leningradská bol pod vedením PhDr. Daniely Sabadošovej realizovaný projekt KOZMO A JEHO DOBRODRUŽSTVÁ. Cieľom preentívneho programu je stimulovať osobnostný rozvoj detí, rozvíjať sociálne zručnosti, efektívnu komunikáciu, vzájomnú spoluprácu a toleranciu.Je dôležité, aby sme deti naučili byť tolerantnými, priateľskými a zodpovednými pozemšťanmi. Záverečná hodina sa uskutočnila v priestoroch našej školy, kde si detičky z materskej školy spolu so svojimi rodičmi zaslúžene prevzali preukazy slušných pozemšťanov.