• Naša miestnosť SNOEZELEN

• Vďaka projektu „SNOEZELEN AKO LIEK PRE DUŠU I TELO“ nadácii VSE a grantovému programu
        „Na pomoc duši i telu“ a ich finančnej podpore  sme mohli v mesiacoch máj - jún 2022 vybudovať na našej škole   multisenzorickú miestnosť SNOEZELEN.

Od školského roka 2022/2023 ju aktívne využívame počas vyučovacích hodín, aj v čase mimo vyučovania.

Snoezelen -  je multifunkčná metóda, ktorá sa realizuje v obzvlášť príjemnom a upravenom prostredí a prostredníctvom svetelných a zvukových prvkov, vôní a hudby vyvoláva zmyslové pocity (sensations). Tieto prvky môžu pôsobiť na najrôznejšie oblasti vnímania uvoľňujúco, ale aj stimulujúco. Táto cielene vytvorená ponuka zmyslových podnetov “riadi a usmerňuje stimuláciu, prebúdza pozornosť, navodzuje pocit pohody a uspokojenia, vyvoláva spomienky, vplýva na vzťahy, zbavuje strachu a evokuje pocit istoty a bezpečia” (www.isna.de).

NADÁCIA VSE  ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU!