• DEVIATACI ČÍTAJÚ PRVÁKOM 🐒

• V rámci aktivít vedúcich k posilňovaniu čitateľskej gramotnosti si žiaci deviateho ročníka pripravili aj pre svojich malých kamarátov – prvákov z 1.B, zážitkové čítanie. 🙃

Zamerali sa na knihu Opica Škorica od Petra Stoličného.

Prváčikom pripravili prekvapenie nielen v podobe prečítanej rozprávky, ale aj kreatívnych úloh, vytvorili si svoju vlastnú záložku do knihy, nechýbali ani otázky na porozumenie textu.

Deti pozorne počúvali, aby vedeli odpovedať na otázky. Nielen pre prvákov, ale aj pre veľkých deviatakov bolo toto čítanie zaujímavým zážitkom a určite si s radosťou takúto aktivitu zopakujú. 📖🙋‍♀️🙋

• Turnajová miniliga

Dňa 13.4. (sobota) sa v čase od 9:00 až 12:30 v telocvični našej školy uskutoční druhý zo série školských florbalových turnajov dospelých.

Záujemcovia z radov rodičov a zamestnancov školy nech nahlásia svoj záujem:

- správou cez Edupage pánovi učiteľovi Petrovi Greňovi alebo pani učiteľke Janke Serečunovej

- osobným stretnutím

- telefonicky na čísle 0948 114 678.

V prípade akýchkoľvek doplňujúcich otázok nás môžete kontaktovať (vyššie napísané ako, kde) volajte, píšte, pýtajte sa 😊 a hlavne príďte.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• Turnajová miniliga žiakov

V dňoch 11. a 12.4. (štvrtok a piatok) sa v čase od 14.00 až 16.00 uskutočnia turnaje žiakov 1. a 2. stupňa našej školy vo florbale.

11.4. sa tešíme na súboje našich najmenších. Proti sebe nastúpia tímy jednotlivých oddelení školskej družiny.

12.4. sa v rámci Medzinárodného dňa florbalu druhýkrát stretnú tímy žiakov 2. stupňa našej školy.

Srdečne Vás pozývame na tieto podujatia a tešíme sa na Vašu účasť.

Vážení rodičia predškolákov,

zápis do ZŠ, Moskovská 1 prebieha od 3. apríla do 30. apríla 2024

v čase od 7:45 - 16:00.

Termín na zápis si môžete zarezervovať aj kliknutím na Elektronickú prihlášku - Rezervovať termín.

Na zápis potrebujete:

• rodný list dieťaťa,
            • OP zákonných zástupcov,
            • účasť oboch zákonných zástupcov,
            • rozhodnutie súdu (ak je dieťa po rozvode zverené do starostlivosti jedného z rodičov).

Poteší nás, keď prídete aj s budúcim prvákom.

• Čítajme si 2024 📖

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Čítajme si 2024 📖.

Linka detskej istoty organizovala už 15. ročník celoslovenského detského čitateľského maratónu, ktorý bol tento rok realizovaný s významnou podporou Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky. Do tejto aktivity sme sa zapojili aj my, pretože nás čítanie veľmi baví.....

• Ponožková výzva 2024 🧦

• Témou Ponožkovej výzvy 2024, ktorú vyhlásila medzinárodná organizácia Down Syndrome International, je „Skončime so stereotypmi“.

#PonozkovaVyzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.

Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Ich prijatie spoločnosťou, šanca na bežné vzdelávanie, či príležitosť na prácu ešte stále nie je samozrejmosťou.

• Divadlo BABADLO 🎭✨️

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadlo BABADLO 🎭✨️.

Dnes sa žiaci 1.- 6. ročníka zúčastnili krásneho a poučného divadelného predstavenia „Solivarské poklady".

Povesť o pokladoch Slanských vrchov nám priblížila zaujímavú históriu ťažby soli. Dozvedeli sme sa, ako sa na Solivare našla soľ a ako sa ju podarilo vyťažiť.

Nikdy preto nezabúdajme, že

🧂💎 SOĽ je nad ZLATO! 🪙✨️

• Hviezdoslavov Kubín 📜📚🥇

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín 📜📚🥇.

Dňa 22.2.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo najstaršej a najprestížnejšej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

V I. kategórii v prednese poézie sa na 1. mieste umiestnil Patrik Drobňák, na 2. mieste Alexandra Drobňáková a 3. miesto mala Tamara Kijofová.

V II. kategórii sa v prednese prózy na 1. mieste umiestnila Lucia Dobrowolská, na 2. mieste Nina Kijofová a 3. miesto mala Diana Oroszová.

V III. kategórii sa v prednese prózy na 1. mieste umiestnila Samira Rachel Seničová a v prednese poézie 1. miesto obsadila Diana Mizerová.

Našim šikovným recitátorom zo srdca ❤️ blahoželáme a prajeme ešte mnoho ďalších úspechov pri odkrývaní tajov literatúry.

• Archeologická expozícia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Archeologická expozícia .

Žiaci 9. ročníka dnes navštívili novootvorenú Archeologickú expozíciu v Zemplínskom múzeu. Archeologické nálezy patrili medzi prvé akvizície Zemplínskeho múzea v Michalovciach. Rozsiahlu archeologickú zbierku, časom aj expozíciu, vybudovalo múzeum vďaka svojim zberateľským a výskumným aktivitám. Sprievodkyni ďakujeme za príjemné, náučné a tvorivé chvíle.

• Deň osamelých

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň osamelých .

15. február - Deň osamelých, tento sviatok zaviedol Dustin Barnes v roku 2001, aby dal najavo, že žiť sám nemusí byť smutné. 😊😊 Deti z ŠKD a dievčatá z II. stupňa v tento deň navštívili Denné centrum seniorov na Zakarpatskej ulici v Michalovciach a potešili ich milým slovom, piesňou a malým darčekom. 💝👵🏻👴🏻

• Valentín

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Valentín .

Sviatok sv. Valentína - 14. február je deň, keď si ľudia medzi sebou vymieňajú dary, kvety či sladkosti v tvare srdca, preukazujú si náklonnosť a lásku. ❤️❤️❤️ Aj deti v školskom klube vo svojich oddeleniach vyrábali a vytvárali valentínske pozdravy pre svojich najbližších. Týmto milým pozdravom chceli potešiť všetkých tých, ktorých majú radi. 😍😍 Deň im osladili chutné valentínske cupcakes. 🤤😍